iş yeri güvenliği
CCTV Kamera Güvenlik
Akıllı Kamera Sistemleriyle Daha Fazla Güvenlik

Üzerinde ki yazılımlar sayesinde şüpheli bir durumu anında fark ederek , operatörü uyaran yeni nesil güvenlik sistemleri, hem kayıpları , hemde güvenlik maliyetlerini azaltıyor. Akıllı Kamera Sistemleri mağazalarda şüphe uyandıran kişi, davranış ve olayları anında fark etmesi mümkün.

Kameralar üzerindeki akıllı yazılımlar sayesinde izinsiz giriş, şüpheli bir paket ya da boş dolaşan biri anında fark edilerek Uzaktan İzleme Merkezi’ne ulaştırılıyor, operatörler gerekli önlemi anında alıyor. Erken uyarı ile pek çok olay daha gerçekleşmeden önleniyor.

Hırsız Alarm Sistemleri
Ne Çelik Kapı Ne de Yüksek Zeminler Hırsızları Durdurmaya Yetmez

Her geçen gün geliştirdikleri birbirinden şaşırtıcı yöntemlerle karşımıza çıkan hırsızlar için sadece çelik kapı kullanmanız ya da ev ve iş yerinizin tırmanılamayacağını sandığınız bir yükseklikte bulunması, oluşacak tatsız bir girişimi önlemenize yardımcı olmaz. Üstelik bir anda burun buruna geldiğiniz hırsızın, can güvenliğiniz için de açık tehdit oluşturduğunu kabul etmeliyiz.

CamPro Hırsız Alarm Sistemi Her Zaman Yanınızda!

Hal böyleyken hızla artış gösteren soygun ve hırsızlık oranlarının önüne geçebilmek adına çelik kapınıza ya da diğer güvenlik tedbirlerinize ek olarak Hırsız Alarmı taktırmanız da oldukça önemlidir. Hırsızlığın önlenmesinde en caydırıcı önlemlerden biri olan Ev Hırsız Alarm Sistemi sayesinde mal kaybının ya da sonu yaşanacak bir travma ile biten tatsız durumların önüne geçebilmek için güvenlik tedbirlerinizi arttırabilirsiniz.

iş yeri alarm sistemi
smoke detector of fire alarm in action
Yangın Alarm Sistemleri
Çoğu Kişinin Hayatı İçin

Özellikler iş yerlerinde iş sahiplerinin sadece kendi mal ve can güvenliğini içermediği için yangın alarm sistemlerinin önemi konusunda daha çok bilgili olmaları gerekmektedir. Söz konusu olan kendi hayat ve maddiyatlarının yanı sıra çalışanlarının ve hatta onların ailelerinin de hayatlarıdır. Bu yüzden özellikle iş yerlerinden güvenlik sistemleri kadar hızlı, bakımlı ve önemli olan diğer sistemde yangın alarm sistemleridir.

Yangın Konusunda Bilgi Edinmek

Yangın alarm sistemlerinin takılmasının yanı sıra yangın tehlikesi yaratabilecek madde ve teknolojik aletlerle ilgili bilgi edinerek yangın meydana gelmeden önce en azından tehlikenin büyük bir kısmı engellenebilmektedir.

Plaka Okuma Sistemleri
Plaka Tanıma Sistemi Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

Her teknolojik sistemde olduğu gibi plaka tanıma sistemi alımı yapmadan önce de göz önünde bulundurulması gereken bazı temel hususlar vardır. Öncelikle plaka tanıma sisteminin kullanılacağı ortamın özelliklerinin iyi bilinmesi gerekir. Ortamın analizi yapıldıktan sonra bu ortama en uygun plaka tanıma sistemine karar verilebilir.

Plaka tanıma sistemlerinin seçimi yapılırken ilk dikkat edilmesi gereken konu; “plaka tanıma sistemleri” ve “plaka tanıması yapabilen kameralar” aynı özellikleri taşımaz. Bu yüzden kavramları iyi bilmek, plaka tanıma sistemi seçimi için faydalı olacaktır.

Temel olarak bir plaka tanıma sisteminin amacı, plaka tanıması işlemini farklı koşullar altında gerçekleştirebilmesidir. Örneğin en iyi plaka tanıma sistemi, plaka tanıma işlemini farklı uzaklıklardan, farklı hızda hareket eden araçlardan, farklı aydınlanma seviyesine ait ortamlarda gerçekleştirebiliyor olmalıdır. Ayrıca bu sistemler birden fazla plaka tanıyabilme kapasitesine sahiptir.

 

plakaokuma
31b3ed7c986f
Çevre Güvenliği
Geniş Bir Güvenli Alan

Korunmak istenen bölgenin en dış bölgesine kurulan çevre güvenlik kontrol sistemleri, bu sayede geniş bir güvenli alan oluşmasını sağlar. Bahçe, duvar veya çit gibi alanın en dış sınırını belirleyen hat boyunca kurulan bu sistem, izinsiz giriş için kişinin kapıya kadar gelmesine izin vermez ve tehdidin en uzak noktada fark edilmesini sağlar.

Diğer elektronik güvenlik sistemleriyle entegre olarak kullanılabilen çevre güvenlik sistemleri, böylelikle izinsiz giriş yapan kişi veya kişilerin eş zamanlı izlenmesine ve görüntülerin kayıt altına alınmasına imkan tanır. Şüpheli herhangi bir durumun sonradan incelenebilmesi için kayıtların arşivlenmesini sağlayan entegre sistemler, çevre güvenliğinin en üst düzeye çıkmasına yardımcı olur.

Kişi Sayma Sistemleri
Merak Etmeyin! Kişi Sayma Artık Daha Basit.

‘Kişi Sayımı’ temelde çok basit bir iştir. Ancak bu işin uygulamada karmaşık bir hale geldiği oldukça sık görülür. Mekan koşullarına bağlı güneş / gölge etkileri, aydınlatma koşulları, giriş kapısının yoğunluğu ve yapısı doğruluğu doğrudan etkileyen faktörlerdir. Sensör cihazları arasından yapılan tercihler genel olarak uygulamaya, sizin ihtiyacınıza ve yerin özelliklerine göre değişir.

Kişi sayma sistemleri ile mağazalarda ve AVM’lerde yüksek doğruluk beklentilerinizi karşılayacak sayma işlemi gerçekleştirebilir, müşteri trafiğini doğru olarak analiz edebilirsiniz: Gelip-geçenler, ziyaretçiler, ilgililer ve müşteriler, vitrininizin önünde bulunan insanların, belli bir ürün standının veya bir promosyon alanının zaman geçirme sürelerine ulaşabiliyorsunuz. Kişi sayım verileri ile kasa sisteminizden aldığınız verilerden dönüşüm oranını hesaplayabilir ve bu sayede şube ya da personel performansı hakkında kesin sonuçlara varabilirsiniz.

kisi-sayma-sistemleri
gecis-kontrol-sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri
Geçiş Kontrol Sistemleri

Tek kapıya hükmeden kart okuyucularından binlerce kapıya kadar kontrol sağlayan bilgisayar bağlantılı cihazlar, okuyucular sayesinde kolay kullanım imkan ve güvenlik sağlar. Geçiş kontrol sistemleri ile personel devam kontrolü, ziyaretçi, araç giriş-çıkış kontrolü ihtiyaçlarını karşılar. Günümüzde geçiş kontrol sistemleri hem güvenlik hemde şirketin işletme faaliyetleri açısından oldukça hayati öneme sahip elektronik güvenlik sistemlerinin başına gelir.

Geçiş kontrol sistemlerindeki amaç; kişilerin belirli yerlere girişini kontrol altına almak, bu girişlerle ilgili verileri raporlamaktır. Sistem bileşenleri kart veya parmak izli okuyucular ile turnikeler ve geçiş kontrol programıdır. Bu şekilde; kartlı, turnikeli veya parmak izli geçiş kontrol sistemi yapılabilir. Terminaller üzerinde biriken durum bilgileri ister online olarak, istenirse de offline olarak bilgisayara aktarılabilir.

Bekçi Kontrol Sistemleri
Bekçi Tur Sistemi

Devriye tur sistemi: Belirli alanların , belirlenen zaman aralıklarında kontrol edilip edilmediğini tespit etmek, güvenlik görevlilerinin görevleri süresince belirlenen bölgeden ayrılmadan bölgenin kontrolünün  sağlanması amacıyla kurulan sistemlerdir.

Sistem; akıllı kalem, güvenlik tagı, kontrol noktası ve kontrol programı olmak üzere 4 elemanla istenilen raporu hazırlar. Çalışma prensibi; güvenlik görevlisi kendisine verilen tagı akıllı kaleme bir kez okutarak göreve kimin başladığını belirler ve görev süresince belirlenen alandaki kontrol noktalarını belirlenen sıraya göre akıllı kaleme okutarak bölgedeki kontrol edilen noktaları rapora hazır hale getirir. Belirli periyotlarda akıllı kalem bilgisayara bağlanarak bölgenin hangi saatlerde kimler tarafından kontrol edildiği raporlanır.

bekci-kontrol-sistemleri
personel-takip-sistemleri
Personel Takip Sistemleri
Daha Düzenli ve Güvenilir

Personel devam kontrol sistemleri (PDKS) şeklinde genel bir adlandırmaya sahip olan sistemler , hayatımızın çoğu alanında boy gösterip, gerek veri toplanması işleminde, gerek ise çeşitli bilgilerin düzenlenmesi işleminde bize bir hayli yardımcı olmaktadır.

Genellikle verilerini barkodlu, barkodsuz, temassız kartlar veya parmak izi ile alan, cihaza tanıtılan bu verileri dijital ortamlarda düzenleyerek personel hareketlerinin takibinin ve kontrolünün yapılması işlemini gerçekleştiren, çoğunlukla yapılması gereken puantaj hesaplarını yapan yahut giriş-çıkış işlemini kontrol altına alınmasına olanak sağlayan mekanik ve dijital sistemlerdir.

Turnike Bariyer Sistemleri
Geçişler Güvende ve Kayıtta

Yoğun insan trafiğinin yaşandığı yerlerde giriş çıkışların denetim altına alınmasını sağlayan turnike ve bariyer sistemleri, geçiş kontrolü yapılmasını sağladığı için belirli noktalardan yalnızca istenen yetkili kişilerin geçmesi için de uygun seçimdir. Ayrıca estetik tasarımları ile şık bir şekilde istenen her yerde kullanılabilirler.

Geçişin belli bir düzen dahilinde yapılması, yoğun insan trafiğinin kaosa dönüşmemesi için ideal seçim olan turnike kontrol sistemleri denetimi kolaylaştırır. Mikroişlemci tabanlı olan turnike geçiş sistemlerinden tek seferde yalnızca bir kişi geçebilir.

Bilgisayara direk bilgi aktarımı yapan turnike, bu şekilde elde edilen verinin kayıt altına alınmasına da olanak tanır.

turnike-sistemleri

Ücretsiz Teklif Alın

Formumuzu doldurun, en kısa sürede sizinle iletişime geçerek, ihtiyacınıza en uygun güvenlik çözümlerini ücretsiz olarak belirleyelim.